Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Serbia: A Weimar Republic?

Komentari (6) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 petak, 15 oktobar 2010 14:43
Boki
"And to re-enter the Western club of nations it has — much like interwar Germany — introduced democratic institutions at a time when the fight against violent nationalist groups requires a particularly heavy, potentially undemocratic hand."

Užas. Vampiri. Ubice. Nemam riječi.
Prvo na silu nam uvode "demokratiju", pa će sad na silu da je uzimaju.
Preporuke:
0
0
2 petak, 15 oktobar 2010 15:31
Fica
jos pet godina i onda smo i vremenski imali Weimarer Republik. Nemoc ove vlasti postaje sve ocevidnija. Nema veze. Dodji vozd. Sledicemo te. Pa sta bude, samo da si cvet iz nase baste, ne kao ovi.
Preporuke:
0
0
3 petak, 15 oktobar 2010 15:50
Ruzica Vujovic
"The problem was also that Milosevic’s overthrow was not really a violent revolution,..."

In other words, the problem is that not enough Serbs were killed, and that there are still too many of them. What a fascist ba...d.
Preporuke:
0
0
4 petak, 15 oktobar 2010 15:54
Angel
"Zaiskali ste, evo vam ga".
Preporuke:
0
0
5 petak, 15 oktobar 2010 16:56
abrakadabra
"And to re-enter the Western club of nations it has — much like interwar Germany — introduced democratic institutions at a time when the fight against violent nationalist groups requires a particularly heavy, potentially undemocratic hand.

Dakle poenta teksta je pravdanje neophodnosti primene nedemokratskh-nasilnih metoda sa svakim ko misli drugačije, a sve u ime odbrane demokratije...

strašno...
Preporuke:
0
0
6 subota, 16 oktobar 2010 08:42
Branislav
Mislim da poenta teksta nije - poziv na nedemokratske mere u borbi sa kriminalom. Već da je (zahvaljujući papazjaniji od nacionalne politike koju je uveo g.Milošervić, oslanjajući se i na "patriotski" kriminalni element) te strukture koje su se odomaćile i raširile - sada vrlo teško neutralisati. To samo potvrđuje često prisutan stav - da su i naši krminalci bolji od Evrope, jer su eto kriminalci - ipak naši. To opet prizilazi iz nejasne nacionalne orijentacije - o kojoj se i govori u analizi. Mislim da za Srbiju postoji u suštini pozitivniji primer - od Vajmarske republike. A to je period evropeizacije Turske - pod Kemal Ataturkom i grupom njegovih istomišljenika. Te reforme ( koje su bile korenitije i teže od onih u Srbiji) rezultovale su očuvanjem mnogo veće nove Turske države - nego što bi bio slučaj da korenitih pro-zapadnih reformi pod Kemalom Ataturkom nije bilo. Da nije bilo te tzv. golgote - Turske granice bi bile duboko u Maloj Aziji. To je svakaoko pozitivan primer uspešnih reformi.
Preporuke:
0
0

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner